Od dawna wiadomo, że Świebodziczanie umieją się zintegrować, aby pomóc osobom chorym, których los oszczędził i zmusił do walki o zdrowie czy życie. Czy Antoś ze Świebodzic również może liczyć na wsparcie mieszkańców?

Roczny chłopiec ze Świebodzic o imieniu Antoś urodził się z połową serduszka. Jest to jedna z najcięższych wad zdrowotnych. Jak informuje Mama chłopca, Antoś bardzo dzielnie walczy każdego dnia o życie, jest po kilku bardzo skomplikowanych operacjach. Czeka go jednak jeszcze jeden ratujący życie, bardzo kosztowny zabieg.

Rodziców chłopca nie stać na taki wydatek, ale są bardzo zmotywowani, aby zebrać pieniądze i pomóc synowi. Jak się okazuje, mimo wielu starań, nadal brakuje sporej sumy.  Dlatego też Klub Senior +, OSiR Świebodzice Spółka  z o.o. wraz z rodzicami Antosia Karoliną Sobecką oraz Łukaszem Sobeckim, Maciejem Więckiem na potrzebę ratowania życia Antosia zapowiedzieli imprezę charytatywną pt. „Świebodzicka Sztafeta Serc”, która odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia o godz. 15:00. Spotkanie będzie mieć miejsce na placu za Wodnym Centrum Rekreacji. Wydarzenie polegać będzie na liczeniu łącznego dystansu, jaki pokonają wszyscy uczestnicy na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2.

Jak informują organizatorzy Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska oraz Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński każdy uczestnik decyduje jaki dystans pokona, tym samym pomagając. Biegi dla Antosia będą trwać przez cały czas trwania pikniku tworząc sztafetę ludzkich serc. 

Przy okazji trochę zabawy

Oprócz tego zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji takich jak: maraton fitness, który poprowadzą instruktorzy z Klubu Senior + i OSiR Świebodzice Spółka z o.o, m.in. Mateusz Brzuchacz,  gry i zabawy dla rodzin, loterię fantową, kurs pierwszej pomocy, pomiar cukru, słodkie wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach i Seniorów z Klubu Senior+ oraz mieszkańców, a także słodkości od lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A.. Do wypieków będzie serwowana pyszna kawa z Central Park Bistro. Dla dzieci zorganizowana zostanie strefa kreatywności. Ponadto zaplanowane są występy młodzieży i seniorów.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Świebodzice, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Klub Senior + w Świebodzicach, Miejski Dom Kultury W Świebodzicach, OSiR Świebodzice Sp z o.o., Central Park Bistro, Paweł Ozga Burmistrz Miasta Świebodzice, Tobiasz Wysoczański Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice, Sabina Cebula Sekretarz Miasta, Beata Rejek Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Magdalena Pawiłojć Dyrektor Zespołu Szkół  w Świebodzicach, Koło Gospodyń Wiejskich Babki z wypiekami Bolesławice oraz Zespół Szkół Świebodzice.

Jeżeli ktoś chce się włączyć i pomóc w organizacji tego wydarzenia w jakikolwiek sposób proszony jest o kontakt z Agatą Koperską pod numerem telefonu 781 234 446.