W środę, 7 lutego, burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga, wraz z jego zastępcą, Tobiaszem Wysoczańskim, oficjalnie zarejestrowali swoje komitety wyborcze. Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Ozgi oraz Komitet Wyborczy Wyborców Tobiasza Wysoczańskiego stanowią ich formalne zaplecze na nadchodzące wybory samorządowe.

Zaplanowane na 7 kwietnia wybory poprzedzi intensywna kampania wyborcza. Burmistrz Ozga wyraził nadzieję, że przyszła kampania będzie przebiegać w duchu merytorycznej dyskusji, bez hejtu i personalnych ataków. Jak podkreślił, kluczowe dla niego jest również wsparcie silnej ekipy kandydatów do Rady Miejskiej – osób godnych zaufania, które troszczą się o dobro miasta Świebodzice.

Liderzy samorządowi są pełni optymizmu co do osiągnieć ich dotychczasowej pracy, ale zdają sobie sprawę z wielu wyzwań stojących przed nimi. Jak podkreślił burmistrz, jedynie zgoda i współpraca mogą zapewnić ciągły rozwój miasta. Paweł Ozga zakończył swoje oświadczenie słowami przypominającymi mieszkańcom, że on oraz jego zespół są zawsze blisko ich spraw.