Zaproszenie kierowane jest do wszystkich na specjalną wystawę kolekcjonerską, która ma na celu uczczenie 180-lecia istnienia linii kolejowej Wrocław-Świebodzice. Będzie ona dostępna dla zwiedzających od 26 października do 28 października (od czwartku do soboty), w godzinach 11:00 – 18:00, w przestrzeni ekspozycyjnej znajdującej się na dworcu PKP w Świebodzicach. Warto dodać, że ta linia kolejowa była druga zbudowana na Ziemiach Odzyskanych.

W ostatni dzień wystawy, 28 października o godzinie 11:00, organizatorzy zaplanowali uroczyste przekrojenie tortu z okazji tego jubileuszu. Dodatkowo, odbędzie się prezentacja książki pod tytułem „Dworce Świebodzickie”. Po tym kulinarno-literackim poczęstunku, będzie możliwe uczestniczenie w wykładach prowadzonych przez Oskara Olejnika („Dlaczego kolej?”), Sebastiana Kotlińskiego („Świebodzickie stacje na tle linii kolejowej Wrocław-Świebodzice-Wałbrzych 1843-2023”) oraz profesora UWr. Krzysztofa Jaworskiego („Pieniądz pozakruszcowy u Słowian we wczesnym średniowieczu”). W tym samym czasie odbędzie się druga wystawa na Dworcu Głównym we Wrocławiu.

Wystawę zorganizował Polski Związek Filatelistów Koło Miejskie w Świebodzicach imienia Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki. Realizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków budżetowych Gminy Świebodzice, z otrzymanej dotacji.