W tym roku Dzień Dziecka w Świebodzicach trwał dłużej. Wszystko za sprawą wydarzenia “Zaczarowany Ogród”, który odbył się w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury.

2 czerwca w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury odbył się festyn rodzinny pt. “Zaczarowany Ogród”. Przygotowany został wspólnie z Fundacją z Innej Bajki. Festyn obfitował w kolorowe atrakcje dla młodszych i nieco starszych uczestników. Na dzieci czekały dmuchańce, mnóstwo płynu do baniek mydlanych, mini szczudła, strefa relaksu, fotobudka, malowanie twarzy oraz stoisko z przekąskami.   

Imprezę rozpoczęła Aneta Sterna – zastępca dyrektora Miejskiego Domu Kultury, która przywitała serdecznie zebranych, wśród których był m.in. Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański. Następnie poinformowała uczestników o czekających tego popołudnia atrakcjach oraz wspomniała o początkach współpracy z Fundacją z Innej Bajki, której Prezes Sylwia Łabuda była pomysłodawczynią wydarzenia. 

Po wprowadzeniu rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Na scenie wystąpili laureaci Przedszkolnego Festiwalu Piosenki Polskiej i uczestnicy sekcji pianina Katarzyny Lipert z MDK. Gwiazdą programu był Zespół Czereśnie, który porwał do tańca dzieci i ich rodziców. Zarówno humory uczestników, jak i pogoda sprzyjały beztroskiej, rodzinnej zabawie. Oby więcej tak pozytywnych wydarzeń w Świebodzicach.

 Wydarzenie zostało współfinansowane  z budżetu Miasta Świebodzice.