Już 1 października po raz czwarty cała Polska będzie świętować Dzień Polskiej Muzyki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas.

Dzień Polskiej Muzyki to kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki.

1 października, anteny radiowe w całym kraju zdominują polskie przeboje i najpiękniejsze utwory. Podczas Dnia Polskiej Muzyki w stacjach radiowych i telewizyjnych będzie można usłyszeć znacznie więcej polskiej muzyki niż zwykle, a w wybranych rozgłośniach przez cały dzień. 

To również świetna okazja do nadrobienia zaległości w tej sferze kultury. W radiu będzie można posłuchać audycji z wyjątkowymi muzycznymi gośćmi oraz koncertów polskich artystów, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o polskiej muzyce i rodzimym rynku muzycznym.

Kulminacyjnym punktem akcji jest symboliczna wspólna godzina z polską muzyką. Między 10.00 a 11.00 na najważniejszych antenach radiowych zabrzmią największe polskie przeboje. Muzykę będzie można usłyszeć także na antenach wybranych rozgłośni za granicą.

Promocje na płyty i bilety na koncerty

Na miłośników polskiej muzyki czekają także promocje i niespodzianki w sklepach muzycznych i serwisach z biletami. Największe sklepy muzyczne i bileterie eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going i Empik Bilety zaoferują specjalne promocje na zakup płyt, kaset i biletów na koncerty oraz wyjątkowe spotkania z artystami i twórcami na żywo.

Organizatorem Kampanii jest Fundacja EMPOWER POLAND. Współorganizatorem 4. edycji Kampanii jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Partnerem akcji jest Fundacja Music Export Poland.