Większość prac na ekspresowej drodze S3, łączącej Bolków z Kamienną Górą, już się zbliża do końca. Według danych z połowy maja, stopień zaawansowania tych robót to aż 94 procent. Wskazuje to na to, że tygodnie, które pozostały do zakończenia projektu są już policzone. Było to potwierdzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która przewidziała, że droga będzie gotowa do użytku w połowie bieżącego roku.

Z tego wynika, że możemy oczekiwać oficjalnego otwarcia tej atrakcyjnej trasy przebiegającej przez jeden z najdłuższych tuneli w Polsce, pomiędzy końcem czerwca a początkiem lipca. Oficjalna data ukończenia wszystkich prac zaplanowana jest na 12 lipca 2024 roku.

Patrząc na tempo, w jakim prace postępują, powyższy termin wydaje się być całkowicie realistyczny. Jest nawet możliwe, że ekipy drogowe przyspieszą swoje działania, umożliwiając kierowcom korzystanie z nowego odcinka już na początku sezonu wakacyjnego. Co do tej pory, perspektywy wyglądają bardzo optymistycznie, zarówno pod względem postępu prac, jak i obrazu, jaki widzimy na miejscu realizacji inwestycji.