Aktyw Koła Nr 1 Polskiego Związku Filatelistów w Świebodzicach im. Pionierów Świebodzickiej Filatelistyki zorganizował nietypowe wydarzenie jakim był wernisaż Filatelistyczny – Poczta Samolotowa. 

To już kolejna impreza zorganizowana przez Świebodzickie Koło Związku Filatelistów.  Wernisaż rozpoczął się 3 czerwca o godz. 11:00 w dużej Sali Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Uroczystego otwarcia dokonał Paweł Dziurzyński-Prezes Koła oraz Dyrektor MDK Aneta Sterna, którzy serdecznie powitali zgromadzonych.

Następnie Prezes Koła wraz z Tadeuszem Gawlickim-Przedstawicielem Związku wręczyli podziękowania i odznaczenia przybyłym gościom, sprzyjającym rozwojowi kultury oraz angażującym się w pielęgnowanie tej pięknej pasji, jaką jest filatelistyka. Wśród gości był też Burmistrz Miasta, który pogratulował organizatorom za ogrom pracy włożonej w przygotowanie kolejnej tak atrakcyjnej wystawy, na której przekazują wiedzę na temat filatelistyki kolejnym pokoleniom.

Podczas wydarzenia miał miejsce również smutny akcent. Przewodniczący Koła poprosił zgromadzonych, aby chwilą ciszy uczcili zmarłego 31 marca 2022 wieloletniego Członka świebodzickiego Koła Zbigniewa Gałusińskiego.

Obok otwarcia wystawy odbył się również wykład pt. „Historia lotnictwa sportowego do roku 1939” przygotowana przez Jerzego Gibka. Po prezentacji wszyscy zgromadzeni goście mogli podziwiać przygotowaną wystawę, a także nadać korespondencję w specjalnie na tę okazję uruchomionym stoisku pocztowym. Została wydana również pamiątkowa kartka pocztowa, koperta, a Urząd Pocztowy Świebodzice 1 przybijał okolicznościowy datownik.

Świebodzicka Poczta Samolotowa

W dniu 6 czerwca korespondencja w zaplombowanym worku została dostarczona na Gminne Lądowisko w Świebodzicach. Pocztą została przetransportowana samolotem na trasie lądowisko Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach – Aeroklub Szymanów we Wrocławiu. Stamtąd korespondencja trafi do U.P. Wrocławiu 15, która prześle listy do wszystkich wyjątkowych adresatów. Kolejna poczta lotnicza zorganizowana zostanie podczas Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w Świebodzicach w ostatni weekend sierpnia. Tym razem poczta poleci na lotnisko do Oleśnicy.