Podczas XIV edycji Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica Rekina Świebodzice, które odbyły się w ostatnim czasie, niemal 300 pływaków z 26 różnych klubów z czterech polskich województw (dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego) miało okazję rywalizować ze sobą. Te zawody stanowiły dla nich świetną platformę do zaprezentowania swoich umiejętności oraz do rywalizacji na wysokim poziomie.

Rezultaty zawodów przekroczyły wszelkie oczekiwania. Uczestnicy osiągnęli wiele znaczących wyników, a rekordy życiowe zostały pobite przez wielu z nich. Zawody były podzielone według kategorii wiekowych – 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009 oraz 2008 i starsi. Wszystko toczyło się na dystansach 50 i 100 metrów zarówno w stylu dowolnym, klasycznym, motylkowym jak i grzbietowym. Dodatkowo odbyła się rywalizacja na 100 metrów w stylu zmiennym oraz w sztafetach mieszanych 4 x 50 metrów styl dowolny.

Oficjalne otwarcie zawodów miało miejsce o godzinie 9.20, a ceremonii tej dokonał burmistrz Paweł Ozga. W późniejszym czasie, on i kilka innych kluczowych osób, takich jak prezes OSiR-u Świebodzice – Jarosław Pizuński, prezes KS Rekin Świebodzice – Agnieszka Gielata oraz była prezes tego klubu – Barbara Kościelniak, mieli zaszczyt wręczać medale i nagrody najlepszym uczestnikom XIV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica Rekina Świebodzice.