Środa Wielkopolska wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia zachęcają do zapoznania się z cykliczną akcją „Środa z profilaktyką”. W tym tygodnie gównym tematem będzie higiena snu.

Miasto postanowiła przyłączyć się do bardzo interesującej akcji, która ma pomóc mieszkańcom w prowadzeniu lepszego trybu życia. 

Na koncie Facebook – Profilaktyka Wielkopolska można znaleźć publikowane na bieżąco materiały i filmy z ekspertami w dziedzinie profilaktyki chorób i promocji zdrowia. W materiałach filmowych, ale także ulotkach, pojawiają się informacje mające zachęcić społeczeństwo do wspierania postaw prozdrowotnych, a także uczenia się odpowiedzialności za własne zdrowie. Zamieszczane materiały filmowe oraz informacje na temat różnych problemów zdrowotnych, dedykowane są dla osób w różnym wieku, które chcą zmienić swoje życie na zdrowsze, a także dla tych, którzy nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą. 

Dobry sen to podstawa

W tym tygodniu tematem głównym materiałów edukacyjnych był sen. Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ta prozaiczna czynność ma duży wpływ na codzienne funkcjonowanie. Ważne jest, aby zadbać o zdrowy, głęboki sen.

Sen to naturalna, podstawowa czynność naszego organizmu. Spanie polega na wyłączaniu ośrodkowego układu nerwowego, a następnie na jego fizycznej regeneracji. Przywracana jest wówczas metaboliczna i neuronalna równowaga. Polepsza się także pamięć, czyli informacje z dnia poprzedniego zostają bardziej utrwalone, a mózg przygotowuje się na zdobywanie następnych informacji kolejnego dnia. 

Więcej na temat korzyści i metod dobrego snu można dowiedzieć się na wspomnianej wcześniej prezentacji na Facebook’u.