Znany w Świebodzicach team kolarski i triathlonowy GVT BMC 3SOFT, wraz z nadejściem wiosny wznawia organizowanie treningów na świeżym powietrzu. Zaproszenie skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. 

Przez całą jesień, zimę i przedwiośnie GVT organizowało dla dzieci w wieku 4-14 lat bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej przy świebodzickim Zespole Szkół. W sumie w treningach brało udział ponad 100 dzieci, a każdy gromadził ich blisko 30! 

Ponieważ nadeszła ciepła wiosna, a za pasem słoneczne lato, treningi będą organizowane na świeżym powietrzu. Instruktorka Paulina Kotfica zauważa, że świebodziczanie lubią ruch. Widać to nie tylko po dzieciach, ale także ich opiekunach, których często udaje się przekonać do wspólnych zajęć. Warto przy tym dodać, że pani trener jest zarówno szkoleniowcem w GVT, jak też utytułowaną i wciąż odnoszącą sukcesy zawodniczką startującą przede wszystkim w zawodach triathlonowych w Polsce i za granicą.

Celem prowadzonych przez GVT BMC 3SOFT Świebodzice jest zachęcenie do aktywności fizycznej zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców Świebodzic. Jak mówią organizatorzy, sport uczy wytrwałości, systematyczności, dyscypliny, dążenia do obranego celu i współdziałania w grupie. Był to również jeden z powodów, dla których założono Pho3nix Academy by GVT, organizującą zajęcia ruchowe dla dzieci i prowadzącą stricte sportowe treningi dla młodzieży powyżej 14. roku życia.

Kiedy pierwsze zajęcia?

A no już dziś! Pierwsze zajęcia dla dzieci odbędą się 12 maja, o godz. 16.30. Zbiórka na parkingu przed krytą pływalnią. W tym samy miejscu i o tej samej godzinie już wkrótce prowadzone będą zajęcia ogólnorozwojowe dla dorosłych. Aby nie zniechęcić wszystkich, trzeba dodać, że nie chodzi o sport wyczynowy, ale o całkiem zwyczajne ćwiczenia, które – wykonywane regularnie podnoszą komfort codziennego funkcjonowania, poprawią kondycję i zdrowie. 

Czwartkowe treningowe spotkania będą trwać ok. 60 minut i będą odbywać się przez całą wiosnę i lato, aż do jesieni. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy po prostu przyjść na zajęcia. Na razie team zaprasza najmłodszych, a więc dzieci w wieku 4-14 lat. Zdjęcia przybiorą formę rowerowego treningu. Aby dowiedzieć się więcej o kolarstwie i rowerach warto zajrzeć na stronę BikePress.pl