W Boguszowie-Gorcach doszło do tragicznego zdarzenia, które miało swoje źródło w awarii pieca. Do nieszczęśliwego incydentu doszło w jednym z lokali mieszkalnych znajdujących się przy ulicy Kasprowicza. Ofiarą ogromnego pożaru stała się 92-letnia kobieta oraz jej dwa zwierzęta domowe, które niestety nie przetrwały tego wydarzenia.

Podczas niedzielnego wieczoru wałbrzyska straż pożarna otrzymała zgłoszenie informujące o eksplozji pieca w jednym z domów w Boguszowie-Gorcach. Na miejsce natychmiast skierowano aż 5 jednostek straży, wśród których znalazły się 2 Ochotnicze Straże Pożarne z Boguszowa-Gorce oraz dodatkowo 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha. Po dotarciu na miejsce interweniujących jednostek okazało się, że przyczyną pożaru był najprawdopodobniej tzw. „cofka” w piecu, co doprowadziło do zapalenia się sprzętów stojących w bezpośrednim sąsiedztwie pieca. Niestety, starsza kobieta przebywająca w sąsiednim pomieszczeniu najprawdopodobniej poddała się oddziaływaniu toksycznych gazów pożarowych.

Choć strażacy szybko opanowali ogień i dogasili pożar, pomimo przeprowadzenia kontroli całego budynku pod kątem obecności tlenku węgla, nie było możliwe uratowanie 92-letniej kobiety i jej zwierząt. Na szczęście nie było konieczności ewakuacji innych mieszkańców budynku.