W ostatnią niedzielę w Świebodzicach wiele się działo. Niesamowite sportowe emocje towarzyszyły wszystkim mieszkańcom za sprawą dwóch świetnych imprez kolarskich, czyli Memoriału im. Pawła Sosika oraz Świebodzicki Piknik Kolarski.

26 czerwca w Świebodzicach odbyły się dwa huczne wydarzenia sportowe, a konkretnie kolarskie zmagania. W tym roku połączono obie imprezy, czyli Memoriał im. Pawła Sosika oraz Świebodzicki Piknik Kolarski. Jak się okazało był to bardzo dobry pomysł. 

Wydarzenia zorganizowali ludzie z wielką pasją i miłością do kolarstwa. Znana wszystkim, mająca długoletnią tradycję w mieście impreza Memoriał Pawła Sosika upamiętniła wspaniałego kolarza, który zginął w drodze na zgrupowanie. Więcej o tej postaci oraz zeszłorocznej edycji wyścigu można poczytać tutaj. 

W XXI Memoriale Pawła Sosika wziął udział Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który serdecznie powitał rodziców kolarza – Państwa Jolantę i Ryszarda Sosik, uczestników oraz organizatorów Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej – Prezesa Matusza Rosiaka oraz Władysława Żyndula. 

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiety open oraz junior młodszy. W sumie wystartowało 89 zawodników m.in. z  Kurnika, Leszna, Jelcza Laskowice, Sobótki, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Kalisza.

Nie tylko kolarstwo

Po raz pierwszy w Świebodzicach odbył się w tym samym czasie Świebodzicki Piknik Kolarski, nad którym czuwali Zbigniew i Leszek Gucwa. To ojciec i syn, którzy z miłości do tego sportu postanowili zorganizować imprezę, która okazała się bardzo udana. Zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy Świebodzic mieli możliwość zabawy na rowerowym torze przeszkód, uczestnictwa w wycieczce rowerowej na Zamek Cisy,  zabawie na dmuchańcach czy zasmakowania pysznych lodów oraz pizzy. 

Ostatnia niedziela w Świebodzicach była niezwykle udana, pełna radości, pozytywnych emocji, atrakcji, sportowych emocji i dużej frajdy. Oby więcej takich!