Mimo, że zakończył się długi weekend majowy, w Świebodzicach nie brakuje atrakcji. Na najbliższe dni zostały zaplanowane kolejne wydarzenia miejskie, które z pewnością przyciągną wielu zainteresowanych.

W sobotę 7 maja odbędzie się wiosenna odsłona Giełdy Staroci Różności. Jak zwykle, giełda odbędzie się na świebodzickim Rynku, obok Ratusza, w godz. 8:00-14:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tego samego dnia o godz. 15:30, odbędzie się także bardzo ciekawe spotkanie w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Świdnickiej 15. Gościem placówki będzie Artur Szulim, podróżnik, dziennikarz, pisarz i wokalista zespołu Plateau, autor książki „Miejsce za miejscem, podróże małe i duże”. Szulim odwiedza biblioteki w całej Polsce, aby opowiedzieć o swoich podróżniczych wojażach. Był chociażby gościem MDK w Łaziskach Górnych. Wstęp na spotkanie bezpłatny.

Co przygotowano na niedzielę?

8 maja to Dzień Integracji Polsko-Ukraińskiej. OSiR Świebodzice Spółka z o.o oraz wiele innych osób postanowiło zorganizować wydarzenie w plenerze, na zielonym terenie przed OSiR Świebodzice, przy ul. Mieszka Starego 6. Jeżeli pogoda okażą się pochmurna i deszczowa, impreza zostanie przeniesiona do hali. Otwarcie wydarzenia zaplanowano o godzinie 10:00. Ma się wówczas odbyć Bieg przyjaźni. Uczestnicy wystartują spod hali widowiskowo-sportowej. Trasa będzie przebiegać przez park sportowy. Dystans nie jest długi, to zaledwie 1 km. Na mecie, dla każdego kto ukończy bieg będą czekać pamiątkowe medale.

W ramach tego samego wydarzenia będą występy artystyczne oraz zabawy i konkurencje sportowe, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. W programie są m.in. wyścigi rzędów, przeciąganie liny, strzelanie do dmuchanej bramki i wiele, wiele innych. Na najmłodszych będą czekały uwielbiane dmuchańce. Warto zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych otrzymają nagrody. Na zgłodniałych czekać będą ukraińskie potrawy, m.in. pierogi i barszcz.

Organizatorem wydarzeń jest Miasto Świebodzice, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Miejska Biblioteka Publiczna.