Już po raz drugi odbyło się niesamowite wydarzenie, które połączyło pokolenia w radosnej atmosferze i przy wspólnej zabawie. Świebodziccy seniorzy udowodnili, że można aktywnie i ciekawie spędzić czas otwierając się dla młodszych pokoleń. 

W piątek, 7 kwietnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się Międzypokoleniowy Happening pod hasłem ,,Szanujmy nasze środowisko”. Inicjatywa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Senior=Aktywny Obywatel, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Świebodzice. Na wydarzeniu pojawił się Zastępca Burmistrza Miasta, Tobiasz Wysoczański, który uroczyście otworzył Happening. Towarzyszyły mu Prezes Zarządu Stowarzyszenia Irena Czapkowska i Halina Wlaźlak. 

Wysoczański wyraził wielkie słowa szacunku dla aktywności Seniorów, którzy regularnie angażują się na rzecz Świebodzic, chociażby w organizowaniu wielu wydarzeń miejskich. W przygotowanie eventu zaangażowana była również kierownik Klubu Senior+ Agata Koperska.

W starym ciele, młody duch

Świebodziccy seniorzy pokazali, że nadal posiadają w sobie wiele energii i ciekawości świata oraz są otwarci na międzypokoleniową współpracę. Z okazji happeningu wraz z przedszkolakami i uczniami świebodzickich szkół oraz podopiecznymi placówek funkcjonujących w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej tj. Klub Senior+ i Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada” został przygotowany bardzo interesujący program artystyczny. Można było podziwiać układy taneczne oraz występy wokalne na czele z Zespołem Melodia. Zwieńczeniem happeningu było wręczenie nagród w ogłoszonym z tej okazji konkursu plastycznego, który miał wyraźny przekaz – dbajmy o czystość naszej planety, to nasza wspólna praca i obowiązek.

Rangę tego wydarzenia podnieśli z pewnością zaproszeni goście, czyli Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Jolanta Styrna-Grossman, Dyrektor Przedszkola nr 3 Beata Gil, a także rodzice.

Wszyscy nie mogą się już doczekać kolejnego Happeningu Międzypokoleniowego.