Nie było chyba bardziej kolorowego dnia, niż 5 września. Mieszkańcy ze Świebodzina, w tym głównie młodzież, świętowali Dzień Kolorów.

5 września 2021 roku na stadionie przy ul. Rekreacyjnej 1 odbył się Festiwal Kolorów. Zabawy było co niemiara. Dorośli bawili się tak samo znakomicie jak dzieci i młodzież. Impreza polegała na obsypywaniu się kolorowymi, naturalnymi proszkami. Co pół godziny następowało odliczanie i chmura barw leciała w powietrze, po czym opadała na wszystkich uczestników zabawy.

Proszki były we wszystkich kolorach tęczy. Wykonano je w pełni z ekologicznych, naturalnych surowców, takich jak mąka kukurydziana, barwniki spożywcze i talk. Dzięki temu impreza była w pełni bezpieczna.

Wszystkim uczestnikom przygrywał znakomity DJ. Dzieci mogły znaleźć atrakcje również przy stoiskach z zabawkami, najeść się waty cukrowej i wypić pyszne napoje. Był to fantastyczny czas dla rodzin, przyjaciół i znajomych, którzy spędzili wspólne chwile w dość niekonwencjonalny sposób.

Festiwal Kolorów to nie pierwsza taka impreza w Polsce i regionie. Co każde wakacje w wielu miastach odbywa się magiczna, kolorowa impreza. Warto podziękować OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Holi Święto Kolorów za to, że w Świebodzicach również mogła zawitać tęcza i radość. Miejmy nadzieję, że nie był to ostatni raz.