Zespół Szkół w Świebodzicach uroczyście ogłosił, że podpisał umowę w sprawie współpracy z Firmą Effectivity ze Świdnicy. 

26 października 2021 roku, świebodzicka szkoła średnia rozpoczęła współpracę dydaktyczną z firmą z branży informatycznej. Dzięki tej kooperacji, Zespół Szkół będzie w stanie kształcić uczniów z kierunku “informatyka” na lepszym poziomie oraz wypuści przyszłych pracowników z bardzo dobrą wiedzą, a przede wszystkim praktyką. 

Firma Effectivity zajmuje się wieloma usługami. Programiści tworzą głównie oprogramowania dla biznesów, budują aplikacje internetowe, konfiguratory produktów, sklepy internetowe oraz strony www. Dzięki tak szerokiej ofercie, uczniowie będą mogli dowolnie wybierać co ich najbardziej interesuje i dowiadywać się na ten temat więcej.

Na czym polega współpraca?

W umowie dotyczącej współpracy między dwoma placówkami zawarto kilka punktów. Przede wszystkim, pracownicy z Effectivity będą prowadzić zajęcia dedykowane z zakresu programowania dla uczniów technikum informatycznego. W ten sposób młodzi ludzie będą otrzymać wiedzę prosto od specjalistów, którzy będą mogli wskazywać im błędy, a przede wszystkim zaznaczać czego oczekuje pracodawaca.

Innym punktem jest ten dotyczący praktyk. Firma Effectivity zgodziła się na przeprowadzenie praktyk zawodowych dla uczniów w swojej siedzibie. Jest to świetna okazja dla świdnickiej firmy oraz dla samych uczących się. Effectivity będzie miała możliwość zatrudnienia później u siebie wybitnych absolwentów, którzy będą już znali organizację firmy, zaś sami uczniowie zdobędą realną wiedzę i umiejętności informatyczne dostosowane do rynku pracy, szczególnie z zakresu tworzenia aplikacji i stron internetowych.