Najbliższe dni w mieście zapowiadają się bardzo atrakcyjnie i owocnie. Będzie kulturalnie, ekologicznie, rekreacyjnie, a nawet hip-hopowo.  

14 czerwca

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 czerwca na Bookcrossing „Uwalniamy Książki z Marią Konopnicką”. Aktualnie trwa teatrzyk „Krasnoludki zapraszają, Marię Konopnicką przedstawiają”, ale kto nie zdążył na przedstawienie to nic straconego. Od 11:00 do 18:00 będzie trwał bowiem Bookcrossing, czyli inicjatywa, podczas której można przekazać dowolną książkę do Biblioteki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Oczywiście chodzi o książki te z własnej, domowej biblioteczki.

Wydarzenia odbywają się w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Wolności 23.

16 czerwca

Natomiast OSiR Świebodzice Spółka z o.o organizuje odkryte kąpielisko. W czwartek 16 czerwca odbędzie się otwarcie basenu, przy ul. Rekreacyjnej 1. Z kąpieli słonecznej będzie można skorzystać w godz. 10:00-19:00. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze!

18 czerwca

W sobotę, o godzinie 10.00 odbędzie się „SprzątnijMy Park Książański”, czyli akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych. To już trzecia edycja wydarzenia polegająca na turystycznym sprzątaniu Parku Książańskiego, w tym leżącym w nim rezerwatów: Przełomy pod Książem koło Wałbrzycha i Jeziorko Daisy.

Akcji przyświeca kilka celów. Między innymi wyczyszczenie centralnej i lubiechowskiej części Parku Książańskiego, posprzątanie zalegających śmieci przy szlakach i ścieżkach, zlikwidowanie wszelkich składowisk odpadów, wybranie z potoków naniesionych z miasta śmieci czy oczyszczenie okolic Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Dasy.

Po akcji na wolontariuszy czeka podziękowanie w formie ogniska, poczęstunku, gier i niespodzianek.

Wszyscy chętni, którym zależy na polepszeniu stanu Książańskiego lasu, szlaków i potoków, a także fanów dłuższych spacerów proszeni są o przybycie pod Książański Hipodrom. Tam zostanie omówiony regulamin i sprawy organizacyjne, odbędzie się podział na grupy, pobranie worków, rękawic, kamizelek i plecaczków, a następnie wyjście grup na trasy lub odjazd busem na miejsce startu dla tras oddalonych.

Ten kto nie wybierze się na sprzątanie może wybrać się na Świebo Hip Hop Fest 2022, który będzie mieć miejsce w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie startuje o godz. 10:00, koncerty rozpoczynają się o godz. 16:00, a wstęp kosztuje tylko 10 zł.  Podczas imprezy kręcony będzie teledysk oraz odbędą się warsztaty graffiti.