Lokalni przedsiębiorcy pełnią bardzo ważną rolę w życiu społecznym i gospodarczym Świebodzic oraz regionu. Aby podziękować im za wkład w rozwój Gminy, zorganizowano uroczyste spotkanie w Sali Metalowiec.

W dniu 18 marca w Sali Metalowiec odbyło się uroczyste spotkanie, na którym pojawili się świebodziccy przedsiębiorcy. Burmistrz Miasta Paweł Ozga miał okazję do podziękowania lokalnym firmom za duże zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę z Miastem Świebodzice. Praca przedsiębiorców to nie tylko zaangażowanie się w budowanie pozytywnego wizerunku Gminy Świebodzice, ale również wspieranie wydarzeń i imprez miejskich.

Burmistrz Miasta witając gości odniósł się do wojny na Ukrainie. Ozga podziękował za okazywaną obecnie pomoc dla obywateli Ukrainy. Oczywiście podziękował również za ostatnie dwa lata, podczas których Gmina Świebodzice bardzo mocno się rozwinęła. Jak powiedział Ozga, to właśnie przedsiębiorcy są motorem napędowym rozwoju Świebodzic. Należą im się podziękowania za ogromny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy miasta, tworzenie i utrzymanie miejsc pracy dla mieszkańców oraz ogromną pomoc okazywaną bezinteresownie, kiedy sytuacja tego wymaga. W swym wystąpieniu Burmistrz odniósł się także do realizacji ważnych dla mieszkańców zadań i inwestycji.

Całą uroczystość zakończył wyśmienity i profesjonalny występ lokalnego zespołu Świebodziczanie, któremu dowodzi Pan Aleksander Jermakow – Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Program artystyczny nawiązywał do Solidarności z Ukrainą. Zaśpiewała także utalentowana Weronika Wąsowska. Bardzo miłym akcentem podczas uroczystości było wręczenie  lokalnym firmom przez Burmistrza symbolicznych podziękowań oraz upominków.

Gospodarzem uroczystości był Burmistrz Miasta Paweł Ozga. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz, były Burmistrz Jan Wysoczański. Dziekan Dekanatu Świebodzickiego Ksiądz Proboszcz Józef Siemasz, lokalni przedsiębiorcy, rolnicy oraz prezesi spółek miejskich.