Z myślą o mieszkańcach Świebodzic, władze miasta przygotowały kilka ciekawych wydarzeń, które odbędą się w długi weekend majowy. Eventy zaplanowano tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Będą zadowoleni zarówno młodsi, jak i starsi.

Sezon majowy rozpoczął niezwykły, jubileuszowy, dziesiąty Zlot Motocykli, który odbył się w dniu 30 kwietnia. Impreza miała miejsce na świebodzickim Rynku od godz. 15:00. 

Uczestnikom wydarzenia rozdano okazjonalne, pamiątkowe koszulki. Oprócz tego, zgodnie z tradycją rozpoczynającą sezon wszystkie maszyny zostały poświęcone, a kierowcy otrzymali obrazek z wizerunkiem ich patrona św. Krzysztofa. Po oficjalnej części motocykliści przejechali tłumnie ulicami miasta. Było głośno, radośnie i kolorowo. Gdy wszyscy już zaprezentowali sie na swoich motocyklach, impreza przeniosła się do Hotelu Księżyc, gdzie przybrała plenerową formę.

A jak będą wyglądać kolejne dni?

W poniedziałek, 2 maja, w całym kraju obchodzone jest Święto Flagi. Z tej okazji Szczep Harcerski Imago wraz z Dowódcą Szczepu Karolem Marcyniukiem przy wsparciu Gminy Świebodzice zaprasza osoby w każdym wieku do Parku przy ul. Aleje Lipowe na Miejskie Obchody Dnia Flagi Radosny Patriotyzm. Świętowanie rozpocznie ekscytująca i intrygująca gra terenowa. Po tej zabawie o godzinie 12:00 zacznie się kolorowy, rodzinny piknik, podczas którego na uczestników czekać będzie moc atrakcji: konkursy, zabawy i występy artystyczne. Wydarzenie to interesująca i ciekawa rozrywka dla całych rodzin.

Bardziej oficjalne obchody nastąpią 3 maja w święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień rozpocznie się od Mszy Świętęj w intencji Ojczyzny. Odprawiona zostanie ona we wtorek o godzinie 12:00 w Parafii św. Mikołaja. Po nabożeństwie zaplanowano program artystyczny, w którym Zespół Śpiewaczo-Taneczny Świebodziczanie pod przewodnictwem Aleksandra Jermakowa zaprezentuje liczne utwory ze swojego repertuaru.