Świebodzickie Liceum Ogólnokształcące, które niedawno jeszcze tętniło życiem podczas Dnia Otwartego Szkoły, nawiązując do klimatu magicznego świata Harrego Pottera, 26 kwietnia ponownie zatopione było w atmosferze bajkowej. Tym razem, odbywało się tam niecodzienne pożegnanie maturzystów, zainspirowane opowieścią Lewisa Carrolla, „Alicja w Krainie Czarów”. Wydarzenie to współtworzyli uczniowie, nauczyciele i goście specjalni, tworząc niezapomniane chwile, które na długo zapadną w pamięci wszystkich uczestników.

W części oficjalnej ceremonii panował nastrój pełen refleksji i emocji. Swoje serdeczne pożegnanie przyszłym absolwentom złożyła Pani dyrektor Dorota Ciołek, ale także Pan Grzegorz Stawarz – dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy, burmistrz miasta Świebodzice Pan Paweł Ozga, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Urszula Kruczek i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agata Kalafut. Wychowawcy klas – Pani Izabela Hola i Pan Mirosław Zawada – również nie kryli wzruszenia. Wszyscy razem składali życzenia powodzenia na maturze oraz sukcesów w dorosłym życiu młodym ludziom.

Podczas uroczystości wręczono także świadectwa i wyróżnienia uczniom. Specjalne nagrody Rady Pedagogicznej otrzymały w tym roku Estera Prochera, Oliwia Parkitna, Klaudia Kuzioła i Anastasiia Kyriienko. Czwartoklasistów pożegnano, ale to była też okazja do pożegnania rodziców tych uczniów, którzy otrzymali specjalne podziękowania oraz listy gratulacyjne. W imieniu wszystkich maturzystów wystąpiła Estera Prochera, która w pięknych, wzruszających słowach podziękowała społeczności szkolnej za wspólne cztery lata szkolnej przygody.