W sobotę 31 lipca bieżącego roku w Świebodzicach można było poczuć iście przedwojenny klimat, rodem z powieści Dołęgi Mostowicza.

Stare samochody cieszą oko współczesnych mieszkańców.

Wiele zabytkowych samochodów osobowych z całego kraju oraz nawet zagranicy zostało zaparkowanych wokół ratusza. Wszyscy mieszkańcy Świebodzic oraz turyści mogli podziwiać zabytkowe pojazdy przybyłe do miasta.

Pojazdy można było fotografować, oglądać ze wszystkich stron, natomiast ludzie, którzy są właścicielami pojazdów bardzo chętnie opowiadali historię pojazdów, a historia niektórych była z pewnością bardzo interesująca.

mieszkańcy wraz z zastępcą burmistrza panem Tobiaszem Wysoczańskim, panią sekretarz miasta Sabiną Cebulą oraz radnym rady miejskiej Janem Klepcem chętnie brali udział w wyborze najładniejszego, najlepszego oraz najbardziej eleganckiego samochodu. wręczenie pucharów zwycięzcom wszystkich kategorii odbyło się w godzinach popołudniowych na rynku w Wałbrzychu.

Frekwencja na imprezie bardzo dopisała, pogoda również była wyjątkowo piękna, wszystko wskazuje na to że wydarzenie jest coraz popularniejsze.