W Świebodzicach, na gminnym lądowisku, w ten weekend odbywa się piknik lotniczy. Jest to wyjątkowa okazja dla miłośników lotnictwa, by podziwiać różne modele samolotów i szybowców. To jedenasta edycja tego wydarzenia, które ma na celu popularyzację awiacji oraz promocję miasta.

Podczas pikniku zaplanowano wiele atrakcji. Między innymi odbędą się zawody spadochronowe oraz pasażerskie loty widokowe. Ponadto, zostanie urządzona ekspozycja sprzętu lotniczego oraz organizowane będą konkursy z nagrodami. Organizatorzy przewidzieli też coś dla najmłodszych – przygotowana została specjalna strefa zabaw dla dzieci. Na terenie festynu działa także płatny bufet. W sobotę przewidziany jest przylot trzech samolotów PZL-104 Wilga 35 w ramach Rajdu 60-lecia Wilgi.

Piknik lotniczy ma również szczytny cel charytatywny. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz 3-letniej Agatki Salamon. Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką wadą serca, która bez leczenia prowadzi do niewydolności organu. Agatka wymaga skomplikowanej i drogiej operacji w Bostonie. Organizatorzy imprezy przygotowali stoisko z ciastami, słodkościami, loterią fantową oraz atrakcjami dla dzieci. Dochód ze stoiska trafi na konto zbiórki dla Agatki.

Osoby chcące wziąć udział w pikniku mogą skorzystać z bezpłatnego transportu autobusowego do miejsca wydarzenia. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. Informujemy również, że parking przy lądowisku będzie płatny – cena wynosi 15 zł.