W piątkowy wieczór, 18 sierpnia, około godziny 21:30, funkcjonariusze policji ze Świebodzic mieli okazję do nietypowej interwencji. Zwrócił ich uwagę samochód osobowy, prowadzony przez kierowcę, który podczas jazdy nie sygnalizował zmiany kierunku. Ruch pojazdu był chaotyczny i niepewny, dlatego postanowili kontrolować jego dalszą trasę. Sytuacja nabrała tempa, kiedy zdecydowali się na pościg za samochodem, a chwilę później znaleźli się w drodze do szpitala.

Kiedy mundurowi zatrzymali samochód do kontroli, zdenerwowany kierowca szybko przekazał im, że jest w drodze do szpitala z kobietą, która jest w trakcie porodu. Informacje te potwierdziła Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o dostarczeniu przyszłych rodziców na miejsce. Wyjaśnili mężczyźnie jak ma jechać za radiowozem i korzystając z uprzywilejowanych sygnałów rozpoczęli eskortowanie go do placówki medycznej. Tym razem metamorfoza dotyczyła szpitala „Latawiec” w Świdnicy.

Podczas podróży do szpitala dyżurny z Komisariatu Policji w Świebodzicach skierował dodatkowy patrol w celu zabezpieczenia przejazdu przez miasto. Wszystko dzięki sprawnym działaniom patroli policyjnych, przyszła matka szybko i bezpiecznie dotarła do celu, gdzie otrzymała konieczną opiekę medyczną – wyjaśniła rzecznik prasowy świdnickiej komendy policji.