W ciągu ostatnich dni, niewielka miejscowość położona na naszych południowych granicach stała się areną wielkich zmian. Rozpoczęła się tam druga faza prac remontowych, które dotyczą znaczącej dla lokalnego ruchu drogi krajowej. To kolejny etap związany z licznymi utrudnieniami dla mieszkańców oraz osób przejezdnych. Jednocześnie w tym samym miejscu ruszyła inna, nie mniej znacząca inwestycja.

Nasza redakcja już wcześniej informowała o planowanym remoncie, zanim jeszcze prace budowlane zostały zainaugurowane: „Wałbrzych region: rozpoczynają się prace na drodze krajowej – spodziewajcie się utrudnień (MAPA)”. Następnie relacjonowaliśmy o tymczasowej zmianie organizacji ruchu, która miała na celu ułatwienie poruszania się kierowcom: „Świebodzice: prace na DK 34 w pełni rozwinięte, nowa zmiana organizacji ruchu (FOTO)”.

Pomimo to, od piątkowego dnia 8 września, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła ponowne wyłączenie z ruchu skrzyżowanie ulic Łączna – Ofiar Oświęcimskich. Powodem tej decyzji był remont ul. Jeleniogórskiej.

Obecnie, prace na drodze nadal trwają, a kierowcy czują się zdezorientowani. Dla wielu osób jest to sytuacja frustrująca, szczególnie po tym jak dojeżdżają do tablic informacyjnych, stwierdzają, że nie mogą kontynuować jazdy tą trasą i muszą zawracać. Niektórzy próbują ominąć utrudnienia, korzystając z bocznych uliczek, co niestety prowadzi do tworzenia się korków na Strzegomskiej. W rezultacie poruszanie się po mieście stało się wyjątkowo uciążliwe.