Miejski Dom Kultury w Świebodzicach zaprasza wszystkich żądnych nowych doznań i doświadczeń na interesujące spotkanie z Panną Dziewanną. 

Chyba każdy wie, dlaczego warto stosować naturalne mydło do ciała.  24 marca, w godzinach 16.00- 20.00, Panna Dziewanna nauczy wszystkich uczestników jak tworzyć naturalne mydła sodowe, wypchane roślinami. To niepowtarzalna okazja do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy.

Na warsztatach będzie szansa dowiedzieć się co to jest kalkulator mydlany i jak z niego prawidłowo korzystać, jakie składniki warto wykorzystać, by nadały mydłu pianę, kremowość i właściwości pielęgnacyjne, jak wykonać roślinny macerat olejowy, wyciąg saponinowy, destylat-hydrolat roślinny czy też jakie rośliny zastosować w mydle i dlaczego warto.

Razem z Panną Dziewanną uczestnicy wykonają delikatne mydło uczepowe dla wrażliwej i problematycznej skóry z maceratu z uczepu trójlistkowego, żywicy sosnowo-świerkowej, destylatu z kłącza lepiężnika różowego i krwawnika oraz naturalnych maseł roślinnych. Oprócz tego odżywcze i nawilżające mydło nagietkowe dla suchej skóry z maceratu z nagietka, wywaru saponinowego, glicerytu z żywokostu, destylatu lawendowego i borowinowego, a także naturalne masła roślinne i olejki eteryczne.

Po warsztatach każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą nawet 200 g mydła! Koszt zajęć to 30 złotych.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Można zgłosić się dzwoniąc pod numer 74 666 95 70 lub pisząc e-mail na [email protected]