W piątek, 29 kwietnia na świebodzickim Rynku już po raz dwudziesty czwarty odbyło się podsumowanie akcji “Pola Nadziei”. Uczniowie oraz nauczyciele sprzedawali kwiaty wśród mieszkańców miasta za dobrowolną opłatą.

Akcja  „Pola Nadziei”  została  zainaugurowana 19 października 2021 r. Jej celem jest integracja uczestników w szczytnym celu. Środki, które są zebrane podczas akcji zostają przekazywane Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci we Wrocławiu.

W 2021 roku Zastępca Burmistrza Miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, Dyrektor Szkoły Magdalena Stąpor, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach zebrali się wspólnie, aby posadzić sadzonki kwiatów.

Tym razem  w obchodach wziął również udział Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który przed Ratuszem przywitał uczniów oraz nauczycieli, a także złożył podziękowania za przeprowadzenie tej pięknej i szlachetnej akcji.

Żonkil, który był sprzedawany to kwiat od starożytności symbolizujący nadzieję oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. To bardzo ważny symbol dla chorych i cierpiących, szczególnie dla dzieci. Żółty kolor żonkila daje nadzieję i radość. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku po raz dwudziesty piąty w Świebodzicach zakwitnie dobro.

Organizatorzy chcą serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Pawłowi Ozdze, Zastępcy Burmistrza Miasta Tobiaszowi Wysoczańskiemu oraz Sekretarzowi Miasta Sabinie Cebuli za wsparcie akcji. Na podziękowania zasłużyli także uczniowie i wolontariusze Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach za przygotowanie akcji. Nie można zapomnieć o mieszkańcach Świebodzic i ich hojnych datkach. Bez nich, cel nie zostałby osiągnięty.