10 czerwca odbyła się ceremonia zakończenia Zakładowej Ligi Piłki Nożnej OSiR Świebodzice. Celem startu tej ligi było zrzeszenie, integracja i zaproszenie do sportowej rywalizacji firm ze Świebodzic.

Pomysłodawcą stworzenia rozgrywek był Prezes Zarządu OSiR Świebodzice, Jarosław Pizuński. Jak informuje, frekwencja była spora, a wszelkie założenia inicjatywy się spełniły. W całej lidze wystartowało aż 10 zespołów. Rywalizacja przebiegała w zdrowej i ambitnej atmosferze. Każdy zespół walczył do końca, o choćby jeden mały punkt. Podczas meczów nie brakowało jednak dobrej zabawy, humoru i pozytywnych wrażeń, zarówno wśród piłkarzy jak i kibiców. 

Wszystkie mecze odbywały się na Orliku przy ul. Rekreacyjnej w Świebodzicach. Z całą pewnością uroku rywalizacji dodawały wieczorne mecze, przy sztucznym oświetleniu. System ligi był klasyczny, czyli rywalizacja każdy z każdym wraz z rundą rewanżową. 

Każdy zespół rozegrał podczas rundy jesiennej i wiosennej 18 spotkań. Najlepszą drużyną, a zarazem pierwszym mistrzem Zakładowej Ligi Piłki Nożnej OSiR Świebodzice został Promont. Drugie miejsce zajęli piłkarze z Kelvion, a na trzecim miejscu zmagania zakończyli dzielni Strażacy. Bezapelacyjnym królem strzelców okazał się Marcin Bałut, deklasując swoich przeciwników o ponad 40 bramek. 

Warto zaznaczyć, że już szykuje się kolejny sezon, na który można się zapisywać.

Klasyfikacja końcowa Zakładowej Ligi Piłki Nożnej OSiR Świebodzice

1. Promont

2. Kelvion

3. Straż Pożarna

4. Masterform

5. Schneider

6. Metal-Plast

7. Schule

8. Urząd/OSiR

9. ASC Workers

10. Enwar