Niedawno w całym kraju obchodzono Dzień Policjanta. Także w Świebodzicach nie zapomniano o tym dniu i ugoszczono regionalnych mundurowych w Urzędzie Miasta. 

24 lipca przypadła 103. rocznica powołania Policji Państwowej. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji. Główne obchody tego święta miały miejsce w Katowicach. Szerzej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie laziskainfo.pl w artykule Obchody Święta Polici w Katowicach. 

27 lipca swoje święto obchodzą świebodziccy policjanci. W uroczystościach zorganizowanych w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy uczestniczyli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga i Komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach Małgorzata Bielawska, którzy przekazali serdeczne życzenia oraz podziękowania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie wkładane w codzienną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Świebodzic. 

Oprócz tego życzyli wszystkim Policjantkom, Policjantom wielu sukcesów w pracy zawodowej, satysfakcji z pełnionych obowiązków, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby.