W wyniku niefortunnego manewru zawracania wykonywanego na ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu, doszło do poważnego incydentu drogowego. Wczesnym rankiem, 47-letni mieszkaniec Świebodzic, nieodpowiednio przeprowadzając zmianę pasa ruchu swoim pojazdem, spowodował kolizję z innym autem. Kierującym drugim samochodem był 30-letni wałbrzyszanin, który poruszał się prawidłowo swoim pasem ruchu.

Bezskuteczna próba zawracania przez świebodziczanina miała miejsce 5 lutego, około godziny 5:40 rano. Wynikiem tego było zderzenie dwóch samochodów osobowych. Młodszemu kierowcy oraz pasażerowi jadącemu z nim, konieczne było udanie się do szpitala. Policja na miejscu zdecydowała o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obydwu samochodów ze względu na ich uszkodzenia.

Cały incydent zakończył się postępowaniem mandatowym. Surową lekcję odpowiedzialności na drodze otrzymał 47-letni kierowca, który został ukarany grzywną w wysokości 1,5 tys. złotych. Dodatkowo, do jego konta trafiło aż 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr na drodze.