Na terenie Wałbrzycha, w województwie dolnośląskim, funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w celu zidentyfikowania osoby, która jest odpowiedzialna za ostrzelanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. W wyniku incydentu doszło do uszkodzenia wielu szyb w budynku szkolnym, a na miejscu zdarzenia znaleziono również metalowe kulki. Szacuje się, że straty poniesione przez placówkę mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do niepokojącego zdarzenia doszło na osiedlu Podzamcze w mieście Wałbrzych w niedzielę 15 października. Gdy kierownictwo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 odkryło, że ich placówka padła ofiarą ostrzału, natychmiast powiadomiło o tym służby policyjne.

Nie jest jeszcze jasne, jakim dokładnie przedmiotem dokonano ostrzału. Może to być proca lub urządzenie zwane air soft gun. Komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji apeluje do lokalnej społeczności o wszelkie informacje dotyczące osób posiadających takie urządzenia. Może to przyczynić się do szybkiego zatrzymania sprawcy i zapobiegnięcia podobnym incydentom w przyszłości.

W piątek, funkcjonariusze policji w Wałbrzychu poinformowali, że kontynuują czynności zmierzające do ustalenia tożsamości sprawcy ostrzału szkoły.