Klub Senior + w Świebodzicach nie zwalnia tempa i od nowego roku organizuje aktywne zajęcia. Frekwencja jest zadowalająca.

Wraz z rozpoczęciem 2022 roku seniorzy zyskali nowe siły. Nowy rok przyniósł im świeże cele i z takim pozytywnym oraz pełnym zapału nastawieniem rozpoczęli zajęcia w Klubie Senior +. 

Wśród zajęć, a które mogą chodzić starsi są: joga, kinezyterapia, gimnastyka ogólna, pilates-zdrowy kręgosłup, warsztaty taneczne, dietetyczne, bowling, tenis stołowy, warsztaty plastyczne oraz codzienne spotkania przy kawie. Klub włącza się również w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Seniorzy przygotowują dla mieszkańców stoisko z słodkimi wypiekami, zrobią także kilka niespodzianek, w tym ogromne okulary w których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dobre, inwestycyjne wiadomości

Dla mieszkańców rejonu Pełcznicy już niedługo również powstanie Klub Seniora. Aktualnie trwają prace remontowe, które mają się niebawem zakończyć. Widoku z okna pozazdrościć będzie mogła cała Polska, bo którzy seniorzy będą mogli sobie pozwolić na codzienną kawę z widokiem na Zamek Książ? Inwestycja zapowiada się niezwykle ciekawie.

Gmina Świebodzice dzięki przystąpieniu do Programu Senior + na lata 2021-2025 corocznie otrzymuje ogromne dofinansowanie. Dzięki tym pieniądzom placówka Klubu może swobodnie działać. Dzięki wsparciu finansowemu Klub może pozwolić sobie na rozszerzanie swoich działań. Znaczący jednak wpływ na to jak funkcjonuje placówka mają sami uczestnicy, ich chęć, zaangażowanie i kreatywność w połączeniu z ogromem empatii. Wszystkie te cechy wpływają na codzienną, niezapomnianą atmosferę. Sami seniorzy mówią o tym miejscu, że „gdy się do nas wejdzie, nie chce się wyjść”.

Ponieważ niedługo cała Polska obchodzić będzie Dzień Babci i Dziadka, Klub Seniora zachęca najmłodszych mieszkańców do wysyłania laurek i kartek z życzeniami.