Zakończenie roku 2021 w Świebodzicach miało niezwykle sportowy charakter. W ostatnich dniach grudnia odbyły się emocjonujące zawody, które zapewniły wiele rozrywki.

Pierwszym z wydarzeń był Świąteczny Halowy Turniej Piłki Nożnej, który odbył się w dniach 27-30 grudnia. Organizatorem rozgrywek był Ośrodek Sportu i Rekreacji Świebodzice Spółka z o.o.  przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miasta Świebodzice.  

W turnieju wzięło udział osiem drużyn, czyli łącznie pięćdziesięciu chłopaków, którzy walczyli ambitnie i przebojowo o najwyższe miejsca. Zawodników uhonorowali uczestniczący w turnieju: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa. Imprezę poprowadził Marek Gąsior.

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła drużyna FC Jajko, z której wyłoniono również najlepszego strzelca – Wiktora Dysia. Drugą nagrodę otrzymali piłkarze z Obwarzanków, a trzecią Niezwyciężeni. Na kolejnych miejscach uplasowali się FC Ułani, Drużyna bez nazwy, KS Sudeckie oraz Drużyna Mistrzów i Świetlica. W ostatniej drużynie Klaudiusz Sadowski okazał się najlepszym bramkarzem.

Konkurencja siłaczy

W dniu 29 grudnia w Hali OSiR, oprócz meczów piłkarskich odbyły się równie Sylwestrowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Organizatorem zawodów tradycyjnie było Stowarzyszenie Bona Fide przy wsparciu OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Miasta Świebodzice (dotacja z budżetu Gminy Świebodzice). Zawody prowadził Maciej Więcek wspólnie z Mateuszem Brzuchaczem.

W tym roku w wydarzeniu wzięła udział rekordowa liczba zawodników, co tylko potwierdza, że impreza nie traci na poziomie i na stałe wpisuje się w kalendarz miejskich imprez sportowych oraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W zawodach wzięli udział także podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy ze Świebodzic oraz z Wałbrzycha. Dodatkową atrakcją podczas imprezy było wyciskanie sztangi na czas dla dzieci i sztangi pomagajki. 

Przywołujemy wyniki tylko niektórych, najważniejszych kategorii. W kategorii kobiet wygrały:

 1. Daria Zielińska
 2. Kamila Wyderska
 3. Nikola Mojsa

W kategorii junior 14-16 zwycięzcami zostali:

 1. Kornel Betlej
 2. Marcel Juś
 3. Aleksander Szymański

W kategorii senior 75 kg:

 1. Łukasz Wółkiewicz
 2. Damian Lisowik
 3. Patryk Duraj

Natomiast w kategorii weteran 40+:

 1. Andrzej Kocyła
 2. Mariusz Tatuśko
 3. Grzegorz Kantor