Właśnie dobiegł końca pierwszy turnus półkolonii na sportowo, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji Świebodzice Sp. z o.o. Cały tydzień dzieci spędziły bardzo aktywnie i nie było miejsca na nudę.

Koloniści z ogromny uśmiechem przychodizli na zajęcia i aktywnie brali w nich udział. Młodzież przyznała, że był to wspaniale spędzony tydzień i na pewno wrócą za rok. Nic dziwnego, bo atrakcji było co niemiara.

Podczas półkolonii dzieci naprzemiennie korzystały z Basenu Letniego oraz Wodnego Centrum Rekreacji oddając się dzikim zabawom pod czujnym okiem instruktorów. Nie zabrakło także treningów na siłowni i zawodów na kręgielni. Zorganizowane były również wycieczki m.in. do parku trampolin, gdzie można było skakać i wariować do woli, a w Parku Aktywności szusować torem saneczkowym. 

Na zakończenie półkolonii zorganizowane zostało ognisko, podczas którego kolonistów odwiedził Burmistrz Miasta Paweł Ozga i wraz z Prezesem Jarosławem Pizuńskim wręczyli pamiątkowe koszulki i upominki wszystkim uczestnikom. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia w podarowanych, niebieskich t-shirtach. 

Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

Sport to nawyk, który warto pielęgnować i rozwijać już u najmłodszych dzieci. Dlaczego? Otóż wysiłek fizyczny bardzo dobrze wpływa na kondycję rozwijającego się ciała. Nie chodzi tylko sprawność ruchową, ćwiczenie wytrzymałości i budowanie mięśni, ale również o dotlenianie mózgu oraz programowanie różnych bodźców. 

Dzięki grom zespołowym, młodzież uczy się także współpracy, zdrowej rywalizacji oraz refleksu. Wszystkie te umiejętności niezwykle przydają się w dorosłym życiu. Ogólnie warto pamiętać, że sport to zdrowie, a dzieci posiadają mnóstwo energii, którą powinny wyładowywać w bezpieczny, nie byle jaki sposób.