Kto powiedział, że prawdziwa Miss musi być młoda i w pełni sił witalnych? Seniorki ze Świebodzic udowodniły, że nawet mając dużo lat, można zachować piękną urodę i szczery uśmiech.

We wtorek, 21 czerwca odbyły się wybory Srebrnej Miss Świebodzic 2022. Był to pierwszy tego typu konkurs w Świebodzicach. Ten dzień należał w pełni do Pięknych Seniorek, które miały okazję zaprezentować się podczas tego nietypowego wydarzenia. Dwanaście zadbanych, odważnych i pełnych energii Pań stanęło w Konkursie o tytuł Srebrnej Miss organizowanym przez Klub Senior + w Świebodzicach i Miejski Dom Kultury.

Całe wydarzenie poprzedził recital utalentowanej Weroniki Wąsowskiej, która zaśpiewała najpiękniejsze kobiece utwory. Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga otworzył Konkurs i złożył wszystkim uczestniczkom najserdeczniejsze życzenia i gratulacje, podkreślając ciężką rolę Jury w dokonaniu wyboru tej jedynej.

Kandydatki zaprezentowały się przed Jury w składzie: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Sekretarz Miasta Świebodzice Sabina Cebula, Teresa Anniuk-Gulak oraz Irena Czapkowska, a także przed licznie zgromadzoną publicznością.

Pokaz polegał nie tylko na pokazaniu swojej osoby, ale również komentarzach organizatorki i jednocześnie prowadzącej Konkurs Agaty Koperskiej – Kierowniczki Klubu Senior + oraz Anety Sterny p.o Dyrektora Miejskiego Domu Kultury. To one prezentowały uczestniczki na podstawie własnych obserwacji oraz informacji uzyskanych od samych kandydatek.

W przerwie obrad Jury oraz po oddaniu głosów przez publiczność zaprezentował się Zespół Melodia ze Stowarzyszenia Senior=Aktywny Obywatel. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników. Nagrodę publiczności otrzymała Małgorzata Muszalska, a Tytuł Srebrnej Miss Świebodzic roku 2022 powędrował po ciężkich obradach jury w ręce Danuty Wiśniewskiej.

Wszystkie pozostałe uczestniczki otrzymały tytuł Srebrnej Wice Miss Świebodzic, szarfę oraz upominki od fundatorów Konkursu. Na zakończenie wspólnie z publicznością zaśpiewano utwór „Spełniaj Marzenia”, a następnie odbyła się sesja zdjęciowa i wywiady z laureatkami.

Czy w kolejnych latach również odbędzie się taki konkurs?