Pośród świątecznej atmosfery, ozdobionych światłami ulic i serc przepełnionych radością, Klub Sportowy GVT gorąco zachęca do wzięcia udziału w Świebodzickim Biegu Mikołajkowym. Wydarzenie to ma na celu połączenie aktywności fizycznej, zdrowia i ducha Świąt Bożego Narodzenia. Świebodzicki Bieg Mikołajkowy odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2023 roku, mając potencjał, by stać się integralnym elementem świątecznych obchodów mieszkańców Świebodzic.

W biegu uczestnicy będą mieli zadanie pokonać dystans pięciu kilometrów, biegnąc malowniczymi uliczkami otaczającymi rynek w Świebodzicach. Rywalizacja będzie miała miejsce na pętli o długości jednego kilometra, którą zawodnicy pokonają pięć razy, a punktem startu i mety będzie właśnie rynek.

Dystans biegu zaplanowany jest tak, aby prowadzić z Rynku przez ulice Tadeusza Kościuszki, Aleksandra Puszkina, Stefana Żeromskiego (gdzie nastąpi nawrót), Szkolną, Henryka Sienkiewicza i z powrotem na Rynek. Start wyścigu zaplanowany jest na godzinę 11:00. Całość wydarzenia ma na celu dostarczenie uczestnikom oraz kibicom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji.