W samym sercu Świebodzic pojawiło się dwanaście uroczych, drewnianych domków, które oferują różnorodność świątecznych produktów. Wśród nich można znaleźć ozdoby, rękodzieło i kulinarne przysmaki. Tym samym rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy, który będzie gościć mieszkańców i turystów do najbliższej niedzieli. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji kulturalnych i sportowych.

Jarmark został oficjalnie otwarty 15 grudnia przez burmistrza miasta – Pawła Ozgę. W ceremonii brały udział również harcerzy ze Szczepu Imago, którzy przynieśli do Świebodzic Betlejemskie Światło Pokoju. Po uroczystym otwarciu przyszła pora na artystyczne występy wykonane przez dzieci, młodzież i seniorów.

Sobota zaplanowana jest pod hasłem sportowego ducha rywalizacji. Klub Sportowy GVT organizuje bieg mikołajkowy dla wszystkich grup wiekowych – dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. Biegowi towarzyszyć będzie konkurs na najbardziej oryginalne przebranie świąteczne. W tym samym czasie, pracownicy Miejskiego Domu Kultury będą za darmo pakować świąteczne prezenty. Dzień zakończy się serią animacji dla najmłodszych.

W programie niedzieli znajdują się występy artystyczne o tematyce świątecznej oraz kiermasz książek, przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.