Całe Świebodzice przygotowują się powoli do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji odbyło się kilka wydarzeń, które miały na celu zbliżenie do siebie mieszkańców. 

W sobotnie przedpołudnie 18 grudnia 2021 roku, na świebodzickim Rynku odbył się tak zwany PrzedSmak Świąt. Mieszkańcy mieli okazję do posmakowania tradycyjnych świątecznych potraw: barszczu czerwonego z pasztecikami i pierogami oraz góralskich oscypków z żurawiną. 

Atrakcją, z której chętnie korzystali przede wszystkim młodsi, ale również starsi, była możliwość  zrobienia sobie zdjęcia w świątecznej miejskiej ramce oraz na stylizowanym bożonarodzeniowym fotelu. Przez cały czas, nad Rynkiem rozbrzmiewała wesoła, świąteczna muzyka. Kolejną atrakcją był występ na żywo. Na scenie zagościła Danuta Gołdon-Legler, dyrektor Teatru William-Es, która zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy. Dużo osób skorzystało także z możliwości bezpłatnego zapakowania prezentów.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Sekretarz Miasta Sabina Cebula i Pełnomocnik ds. kobiet Justyna Gąsior, a nad przebiegiem całości czuwała Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak. Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury przy wsparciu Miasta Świebodzice.

Kolędy dla seniorów

Tego samego dnia w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów odbyło się świąteczne kolędowanie. Niestety ze względu na obostrzenia, spotkanie miało bardzo kameralny charakter.

Na początku wydarzenia serdecznie powitano zebranych oraz złożono wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. Następnie Prezes Związku PZERiI zaprosił na scenę Burmistrza Miasta oraz Radnego Seniora. Oboje podziękowali za zaproszenie oraz życzyli zebranym przede wszystkim zdrowia, ale również wszelkiej pomyślności. Burmistrz przekazał na ręce Aleksandra Jermakowa świąteczny upominek. Do życzeń dołączył się również radny Rady Miejskiej Jan Klepiec.

Po oficjalnych przemowach na scenę wkroczył znany i lubiany zespół Świebodziczanie, który wykonał szereg pięknych polskich kolęd, zapraszając do wspólnego śpiewania wszystkich uczestników spotkania.