Tym razem Świebodziczanie połączyli siły, aby ratować serduszko małego Antosia Sobeckiego, który z uwagi na poważną chorobę HLHS czeka na operację, której niestety nie da się przeprowadzić w Polsce. Piknik planowano na świeżym powietrzu, jednakże aura pogodowa nie sprzyjała organizatorom i ostatecznie imprezę przeniesiono na halę.

W dniu 13 sierpnia w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR w Świebodzicach odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej „Świebodzice Miastem Serc”. Tym razem zbiórka była prowadzona dla ciężko chorego na serce Antosia, który wraz z rodzicami obecny był na Pikniku. 

Na wydarzeniu nie zabrakło wspaniałych mieszkańców Świebodzic, którzy czynnie wsparli akcję zarówno w przygotowaniach jak i podczas samego wydarzenia. Podczas imprezy można było zobaczyć występy sekcji tanecznej MDK w Świebodzicach, posłuchać mini koncertu Danuty Gołdon-Legler, zatańczyć dla małego Antosia, a przy tym skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach oraz Seniorów z Klubu Senior + i Senior +II, jak również mieszkańców. Do tego wszystkiego można było skosztować pysznej kawy lub lemoniady serwowanej przez Central Park Bistro, który wspierała także była Dyrektor MDK Katarzyna Woźniak.

Niespodzianki i atrakcje

Były też dwie niespodzianki motoryzacyjne m.in. niezawodny na wszelkich imprezach charytatywnych w Świebodzicach Krzysztof Karwas-Król ze swoim motocyklem, a także Krzysztof Solarewicz ze swoim Orange Monsterm Audi RSQ8. Imprezie towarzyszyły również medyczne akcenty, dostępny był: mammobus, pomiar cukru i kurs pierwszej pomocy. Przez cały czas trwania pikniku mieszkańcy pokonywali kilometry biegając po specjalnie wyznaczonej trasie oraz w hali na bieżni. W dniu Pikniku łącznie przebiegli ponad 68 km!

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, a przy tym dorosłych. Zorganizowana została loteria fantowa oraz stoisko kreatywne, na którym można było wykonać własnoręcznie m.in. zakładki do książek, zrobić sobie tatuaż z henny czy kolorowe warkoczyki. Największą atrakcją dla dzieci, ale też i niektórych dorosłych był jednak dmuchaniec, o który osobiście zadbał Prezes OSIR Jarosław Pizuński.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Świebodzice na czele z Burmistrzem Miasta Pawłem Ozgą, Agatą Koperską Kierownik Klubu Senior+, Jarosławem Pizuńskim Prezesem OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Maciejem Więckiem ze Stowarzyszenia Bona Fide, przy wsparciu Zastępcy Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego oraz Sekretarz Miasta Sabiny Cebuli.  Pomocną dłoń wyciągnęli również Miejski Dom Kultury w Świebodzicach, pracownicy OSIR Sp z.o.o, instruktorzy i uczestnicy Klubu Senior +, a także młodzież oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Świebodzicach Magdalena Pawiłojć.