W najbliższy weekend, czyli 28 i 29 sierpnia, miasto Świebodzice zaprasza na Piknik Lotniczy. Wydarzenie będzie miało miejsce na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach. 

Przez dwa dni, od godziny 10.00, aż do zachodu słońca, na mieszkańców Świebodzic i okolic będzie czekać moc atrakcji. Władze gminy przygotowały bogaty program oraz zaprosiły wspaniałych gości. Piknik Lotniczy to impreza zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to świetna okazja dla rodziców i ich pociech do spędzenia wspólnie czasu.

W programie zawarto przylot i pokaz samolotów: gaśniczego “Dromader” oraz AN-2 “Antek”. Będzie można również obejrzeć szybowce, śmigłowce i samoloty ultralekkie. Jeśli chodzi o lotnicze wyposażenie, wystawione zostaną m.in. fotele katapultowe. Oprócz sprzętu lotniczego, odbędzie się pokaz amerykańskich radiowozów i innych wojskowych pojazdów naziemnych.

Lotnisko odwiedzą również ciekawi goście, z którymi będzie można porozmawiać i podzielić się swoją lotniczą oraz historyczną pasją. Do Świebodzic zawitają: 10 Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej Wrocław, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia oraz Stowarzyszenie “Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer”.

Gwoździami programu są dwa wydarzenia.

W sobotę, między 16.00 a 19.00 odbędą się zawody o Puchar Polski Strongman. Gościem specjalnym będzie Mariusz Pudzianowski. W niedzielę natomiast, będzie można kibicować w zawodach spadochronowych, które przyniosą równie dużo emocji.

Przy okazji tych wszystkich wydarzeń będzie można coś zjeść w przygotowanym bufecie, dzieci znajdą coś dla siebie w harcerskim punkcie dla najmłodszych oraz zabawią się na dmuchanych zamkach.

Dorośli, którzy jeszcze nie odbyli Spisu Powszechnego, będą mieli okazję go zrobić w specjalnie przygotowanym punkcie. Po raz kolejny odbędzie się również akcja charytatywna “Pomoc dla Adrianka” – pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na leczenie ciężkiej białaczki chłopca.