Gimnastyczki ze Świebodzic bardzo dobrze zaprezentowały się w I Ogólnopolskim Turnieju Rekreacyjnej Gimnastyki Artystycznej „Królowa Twierdzy” w Szczytnej. W rywalizacji brały udział zarówno nowicjuszki, jak i bardziej doświadczone zawodniczki. 

W I Ogólnopolskim Turnieju Rekreacyjnej Gimnastyki Artystycznej „Królowa Twierdzy” w Szczytnej uczestniczyło ponad 200 dziewczynek z blisko dwudziestu klubów z całej Polski. Wiele z nich zajęło bardzo wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach. Wybitne występy dały również młode świebodziczanki, których akrobacje śledziła liczna widownia.

W turnieju brały udział zarówno bardziej doświadczone zawodniczki, jak i te, dla których był to dopiero pierwszy występ w życiu. Wszystkie jednak zaprezentowały piękne i różnorodne układy taneczne – z przyborami, w duetach oraz zbiorowe.

Lista zawodniczek Future Academy Świebodzice:

  1. Konstancja Stoma – 1 miejsce (kategoria – 2010 r. D tanecznej)
  2. Angelika Gajecka – 2 miejsce (kat. – 2010r. C light t-a)
  3. Ewa Liman – 2 miejsce (kat.- 2010r. Pierwszy krok)
  4. Martyna Wojtów – 3 miejsce (kat.- 2011r. C light t-a)
  5. Pola Anna Górska – 2 miejsce (kat. – 2011r. D t-a)
  6. Amelia Truszczyńska – 2 miejsce (kat.- 2011r. D t-a)
  7. Liliana Gardziejewska – 3 miejsce (kat.-2014r. D t-a)
  8. Zuzanna Stankiewicz – 3 miejsce (kat.-2015r. Pierwszy krok)
  9. Teresa Swincicka – 3 miejsce (kat. – 2015r. D t-a)

„Pierwszy krok” to zawodniczki, które dopiero zaczynają przygodę z występami na zawodach. Prezes Future Academy oraz trenerka, Jekaterina Kniazewa jest bardzo dumna z młodych zawodniczek. Jak informuje, podczas “Królowej Twierdzy” widać było ogrom pracy, które włożyły dziewczynki w treningi. 

Pamięć o Ukrainie

Wyjątkowym momentem w turnieju był występ trzech młodych zawodniczek, które dopiero co przyjechały do Polski z Ukrainy. Przygotowywały się w klubach (dwie z nich w Future Academy – w oddziałach w Świebodzicach i Namysłowie), ale dostały możliwość startu pod flagą Ukrainy. W tej kategorii triumfowała Sofia, która na co dzień trenuje właśnie w Świebodzicach.

Kniazewa komentuje, że trudno znieść myśli o sytuacji w Ukrainie. Organizatorzy starali się zrobić wszystko, aby dać dziewczynkom choć odrobinę radości i będą dawać im możliwość robienia tego, co kochają, czyli uprawiać gimnastykę artystyczną. 

Gimnastyczki Future Academy już wkrótce wezmą udział w kolejnych turniejach. A Jekaterina Kniazewa zachęca wszystkie inne chętne dziewczynki, by poznały czarujący świat gimnastyki artystycznej.