Finał WOŚP to przez wielu Polaków uwielbiany event, który łączy ludzi we wspólnym celu, napawa energią i optymizmem oraz jest świetną rozrywką.

Już po raz trzydziesty w Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której dyrygentem jest Jurek Owsiak. Finał odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. To jedno z ważniejszych wydarzeń w Polsce. W tym roku, o tyle ważniejsze, że to okrągła 30-sta rocznica. 

Jak  informuje kierująca WOŚP w Świebodzicach Zofia Marek, w tym roku ze względu na panujące obostrzenia Świebodzicki Finał odbędzie się w trochę zmienionej formule.

Co czeka świebodziczan 30 stycznia?

Organizator zaplanował część plenerową, która rozpocznie się o godz. 12:00 na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2. Wszyscy mieszkańcy są zaproszeni do udziału w spacerze Serduszkowym Szlakiem. Podopieczni Klubu Senior + szykują na tą okazję wiele niespodzianek. Są wśród nich gigantyczne Owsiakowe okulary, najweselsza fotoramka, najpulchniejsze naleśniki w mieście czy zakręcone rogaliki. 

Liceum Ogólnokształcące oraz Młodzieżowa Rada Miejska mają w planach zorganizowane Krainy słodkości. Posilić się także będzie można pyszną grochówką z lokalnej restauracji Korona Śląska. Ponadto zaplanowano różnorodne stoiska oraz gry i zabawy z firmą Kamayu Art czy też przyjazd samochodów terenowych. Część plenerowa potrwa do godz. 16:00. 

Od godziny 16:00 do 18:00 potrwa koncert on-line ze studia w Sztabie. Jak co roku WOŚP wesprze Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który szykuje niespodzianki na licytację. W WOŚP będą  uczestniczyć także: Sudety Offroad oraz Black Coyote Airsoft. Zaprezentowane zostaną również  nadesłane materiały z pięknymi występami przedszkolaków i uczniów klas 1-3 oraz licytacje Allegro, które (warto przypomnieć) cały czas trwają. To co jednak najważniejsze, całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja poboru krwi, która będzie mieć miejsce w zielonej salce OSiR.

Świebodzice zaplanowały aż 70 puszek, do których będzie zbierać pieniądze 70-ciu wolontariuszy ze świebodzickich szkół oraz z okolicznych miast. O godz. 20:00 miasto zaprasza mieszkańców do włączenia światełek w telefonach i wyjścia na balkon. 

Dziś, 18 stycznia o godz. 18:15 w holu SP nr 2 odbędzie się spotkanie Sztabu, osób i instytucji tworzących jubileuszowy 30 Finał WOŚP.