Policjanci zaczęli patrolować przejścia dla pieszych w pobliżu szkół w całym powiecie, aby pomóc uczniom bezpiecznie przekraczać ruchliwe ulice. W ten sposób, przypominają również kierowcom o konieczności zachowania ostrożności w rejonach placówek oświatowych.

Utrzymujemy, jak zawsze, wezwanie do kierowców, aby zachowywali ostrożność i rozwagę na drodze, szczególnie w okolicach szkół. Apelujemy również do rodziców i opiekunów, którzy do tej pory nie pokazali swoim dzieciom bezpiecznej trasy do szkoły, aby wybrali się z nimi na popołudniowy spacer tą trasą. Podczas tego rodzinnego spaceru, dzieci będą miały możliwość zapoznania się z topografią terenu na trasie do szkoły. Rodzice zaś będą mieli okazję pokazać im potencjalnie niebezpieczne miejsca i nauczyć, jak unikać zagrożeń – wyjaśnia mł. asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest planowana do 8 września.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że mandat za nieuprawnione pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu lub znajdującemu się na przejściu wynosi aż 1500 zł.