W wyniku dramatycznego zdarzenia na drodze ekspresowej S3, zmierzającej w stronę miasteczka Bolków, auto osobowe przewróciło się, powodując liczne obrażenia dwóch osób. Na skutek tego tragicznego incydentu droga była przez długi czas nieprzejezdna.

Informacja o niebezpiecznym wypadku wpłynęła do straży pożarnej w Jaworze około godziny 17:00 w sobotę, 9 września. Zgodnie z raportem, miejsce zdarzenia znajdowało się na 325 kilometrze drogi ekspresowej S3, niedaleko od miejscowości Bolków.

Natychmiast została wysłana pomoc – aż trzy jednostki straży pożarnej udzieliły wsparcia, w tym dwie z JRG Jawor oraz jedna z OSP Paszowice. W akcji udział brały także siły policyjne i ZRM.

– W składzie uczestników wypadku znalazły się cztery osoby, z których niestety dwie odniosły obrażenia – relacjonuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Obrażenia tych osób zostały natychmiast zaopatrzone przez personel medyczny ZRM Jawor na miejscu zdarzenia, po czym poszkodowani zostali przewiezieni do najbliższego szpitala.

W wypadku brały udział dwa samochody: model Renault oraz Daewoo Matiz. Ten ostatni przewrócił się na bok. Droga była zablokowana aż do momentu usunięcia zniszczonych pojazdów.