Podczas turnieju zawodniczki z wielką pasją i zaangażowaniem wykonywały układy taneczne oraz ćwiczenia ze skakanką, obręczą, piłką, maczugami lub wstążką. Wszystkie zaprezentowały wysokie umiejętności.

W sobotę 1 października, na hali sportowo – widowiskowej OSiR’u odbył się niezwykły I Ogólnopolski Turniej Rekreacyjnej Gimnastyki Artystycznej „Jesienny Bal” Świebodzice 2022. Organizatorem wydarzenia było Future Academy Gymnastics, które zaprosiło na scenę gimnastyczki z całej Polski m.in.: FGA Namysłów, FGA Kłodzko, SGA Biała Podlaska, La Passione Wrocław, La Passione Łódź, Domini – Opole, UKS Olimpic – Wrocław, Olimpic -Wrocław. 

Na wstępie, wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Prezes RGA Jekaterina Kniazewa. Następnie głos zabrała Sekretarz Miasta Sabina Cebula, która w imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi oraz swoim przekazała serdeczne gratulacje za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy oraz życzyła wszystkim uczestniczkom wspaniałych występów i wytrwałości w realizowaniu pasji. W Jesiennym Balu uczestniczyła także Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica.

W imprezie brały udział również gimnastyczki ze Świebodzic, które na co dzień trenują w Future Academy Gymnastics pod okiem Jekateriny Kniazewy, Anastasi Shyplyak i Marysi Kurtiak.

Podział Turnieju

Kategoria pierwszy krok – w tej kategorii dziecko może wziąć udział tylko raz w życiu.

Kategoria D – kategoria dla zawodniczek, które nie trenują zbyt długo, dlatego jeszcze nie robią trudniejszych elementów.

Kategoria C- light – kategoria, w której dziewczynki mogą wykonywać już trudniejsze układy.

Kategoria C – w tej kategorii znajdują się zawodniczki trenujące dłuższy czas i są bardziej zaawansowane, robią trudne układy, także z przyborem.

t-a – układ taneczny

Wszystkim gimnastyczkom należą się ogromne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w kolejnych zawodach oraz wytrwałości w realizowaniu pasji i szlifowaniu talentu.