„Pałacyk Michla, Żytnia, Wola bronią go chłopcy od Parasola, choć na Tygrysy mają Visy to Warszawiaki fajne chłopaki są”

Ich walka pierwotnie miała trwać kilka dni, potem Warszawa miała znowu stać się wolna, jednak tak się nie stało, ale walka pozwoliła znowu poczuć się wolnym człowiekiem, za bohaterstwo teraz we wszystkich miastach Polski ludzie składają hołd bohaterom tamtych czasów, podobnie było również w Świebodzicach.

Obchody 1 sierpnia w Świebodzicach

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnym wyciem syren alarmowych o godzinie 17, oraz symbolicznej minucie ciszy jako hołd dla tych którzy walczyli, i dla tych którzy polegli za wolną niepodległą i suwerenną, ukochaną Ojczyznę. Po tej ceremonii odbył się koncert piosenek z lat dwudziestych i trzydziestych czyli najpiękniejszych lat II Rzeczypospolitej. W czasie koncertu widzowie mogli usłyszeć dwa wiersze autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który poległ w powstaniu Warszawskim,już w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku. Wzruszające wiersze, oraz powstańcze piosenki sprawiły pozytywną, emocjonalną reakcję widowni.

Na zakończenie odbył się quiz, poprawne odpowiedzi były nagradzane słodkimi upominkami.

Po zakończeniu koncertu pani Dyrektor Katarzyna Woźniak podziękowała artystom za piękny występ i uhonorowała ich kwiatami.

Czuwaj wiara!