2 maja okolice Świebodzic stały się miejscem dwóch zdarzeń drogowych, które miały miejsce na drodze krajowej nr 35. Pomimo że oba incydenty wydarzyły się prawie jednocześnie, na szczęście żadna z osób zaangażowanych nie doznała poważnych obrażeń. W tym kontekście, świdniccy funkcjonariusze policji, mając na uwadze zwiększoną aktywność na drogach z powodu długiego weekendu majowego, zwracają się do kierowców z apelem o zachowanie ostrożności.

Pierwszy raport dotyczący wypadku trafił do służb ratunkowych dokładnie o 14:50. Zderzenie miało miejsce na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych – nr 35 i 34. Jak wynika z informacji przekazanej przez Magdalenę Ząbek, przedstawicielkę świdnickiej policji, kierująca samochodem marki BMW niewłaściwie wykonała manewr zmiany pasa ruchu. To działanie spowodowało kolizję z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Honda. Kobieta kierująca BMW została ukarana mandatem oraz punktami karnymi za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.

Drugi incydent zdarzył się niemal w tym samym momencie. W tym przypadku, jedno z aut osobowych uderzyło w tył innego pojazdu.