Flota pojazdów straży pożarnej z powiatu świdnickiego stał się silniejszy dzięki dodaniu do niego dwóch nowych samochodów rozpoznawczo-ratowniczych. 8 grudnia, w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, miało miejsce oficjalne ujawnienie tych pojazdów. Jedno z tych nowoczesnych aut trafi do służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzicach, podczas gdy drugi wzmocni drużynę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej działającej w Świdnicy.

Zastępca komendanta PSP w Świdnicy, mł. bryg. Łukasz Grzelak, udzielił informacji na temat tego najnowszego nabytku. Wyjaśnił, że te nowe pojazdy zastąpią dwa dotychczas eksploatowane Fordy Rangery z 2009 roku. Te ostatnie, nie będą jednak bezczynne, ponieważ są planowane do przekazania jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej działającym na obszarze powiatu świdnickiego. Decyzja o tym, które konkretnie jednostki OSP otrzymają te używane samochody, jeszcze nie została podjęta.

Nabycie tych nowych pojazdów ratowniczych było możliwe dzięki środkom przekraczającym 498 tys. zł. Finansowanie pochodziło z różnych źródeł, takich jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz dodatkowe fundusze uzyskane od gmin za pośrednictwem Funduszu Wsparcia.