Stadion przy ulicy Rekreacyjnej w Świebodzicach to doroczne miejsce zmagań sportowych dzieci i młodzieży. Również w tym roku nie zabrakło emocjonujących rozgrywek.

W środę 1 czerwca, po dwóch latach przerwy, uczniowie klas 4-8 po raz kolejny rywalizowali w ramach XLV Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Było intensywnie, pozytywnie i w duchu zdrowej rywalizacji.

Zawody rozpoczął uroczysty przemarsz szkół, po którym na stadion został wniesiony ogień olimpijski. Dokonała tego dwójka wybitnych młodych sportowców ze Świebodzic, czyli: Antonina Wilczyńska ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej i Maciej Służewski  reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta, który serdecznie przywitał zawodników, dyrektorów placówek, kadrę pedagogiczną i zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele z Urzędu Miasta, prezesi organizacji i klubów sportowych oraz świebodzicki sportowiec i trener Mateusz Brzuchacz. 

Zawody ruszyły tuż przed 10:00. Po intensywnej rozgrzewce zawodnicy poszczególnych dyscyplin rozpoczęli zmagania. Niektóre wydarzenia odbywały się równolegle. Na przykład gdy na bieżni rywalizowali sprinterzy i biegacze, w drugiej części stadionu rozpoczęto skoki w dal, natomiast na przeciwległym końcu zmierzyli się uczestnicy rzutu piłeczką palantową. Igrzyska potrwały do godziny 13:00, po czym nagrodzono najlepszych. Dodatkowo tradycyjnie wszystkie szkoły otrzymały puchar uczestnictwa w zawodach oraz sprzęt sportowy przekazany przez Prezesa OSiR Świebodzice. 

Organizatorem igrzysk były Szkoła Podstawowa Integracyjna oraz Szkoła Podstawowa nr 4, przy wsparciu pracowników OSiR Świebodzice i UM Świebodzice. 

Wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje oraz podziękowania za fantastyczną atmosferę i liczne sportowe emocje. Dla tych, którzy chcą swoją przyszłość związać ze sportem warto życzyć dalszego rozwijania pasji i wielu zwycięstw.