Pierwsza połowa ferii zimowych w Świebodzicach była bardzo udana i atrakcyjna. Dzieci brały udział w wielu turniejach, zabawach, konkursach oraz uczestniczyły w wycieczkach.

Dzieci ze Świebodzic nie mogą się nudzić podczas zimowej przerwy. Przygotowano dla nich szeroką ofertę atrakcji, zarówno sportowych, jak i artystycznych.

Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wyśmienity program zajęć i zawodów, podczas których dzieci i młodzież mogły rywalizować w rozgrywkach piłki nożnej i ręcznej, zagrać w kręgle oraz tenisa stołowego. 

Nie zabrakło również zimowych zajęć artystycznych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury. Odbyły się chociażby Warsztaty Kulinarne „Mały Masterchef ” , gdzie uczestnicy wykazywali się zdolnościami kulinarnymi oraz samodzielnie przygotowali sałatkę owocową i koktajl. Również znalazło się coś dla dzieci ze zdolnościami manualnymi, a mianowicie warsztaty plastyczne. 

O najmłodszych nie zapomniała także Biblioteka Miejska, która zaoferowała spektakl teatralny „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów z teatrzyku „ Blaszany Bębenek” . Dzieci brały aktywny udział w teatrzyku, poprzez odgrywanie krótkich scen, naśladowanie odgłosów czy tańce i zabawy prowadzone przez parę aktorów. 

Podopieczni Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada także aktywnie spędzali czas. Mieli okazję zabawić się na basenie i kręgielni, wziąć udział w grach i zabawach terenowych, a już niebawem wybiorą się na ciekawą wycieczkę do Andrzejówki.

Jeszcze jeden tydzień atrakcji

Przed małymi mieszkańcami Świebodzic ostatni tydzień ferii, który zapowiada się równie ciekawie. Kontynuowane będą zajęcia sportowe organizowane przez OSiR. Kto chętny może dołączyć do turnieju piłki nożnej, turnieju tenisa stołowego oraz zajęć z instruktorami nauki pływania. Do Miejskiego Domu Kultury znów zawita teatralny klimat – odbędą się kolejne zajęcia z cyklu: Teatr Maska „Prastara Książnica Skarb i Tajemnica i Warsztaty z Kamayu „Integracja na wesoło – Bal Karnawałowy”. Zaś Miejska Biblioteka Publiczna proponuje młodym świebodziczanom spotkanie autorskie z pisarką Agatą Bizuk.