Fundacja Akademii Gimnastyki Artystycznej FGA z siedzibą w Świebodzicach ma zaszczyt być gospodarzem drugiego Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastyki Artystycznej. Sportowe zmagania zaplanowano na sobotę, 30 września, a arena rywalizacji to hala widowiskowo-sportowa OSiR-u w Świebodzicach. Konkurencje rozpoczną się o godzinie 11:00 i potrwają do 18:30. Wsparcie dla tego wydarzenia wyraził Paweł Ozga, burmistrz miasta, który objął nad nim honorowy patronat.

Turniej ten to niepowtarzalna możliwość zetknięcia się z magią gimnastyki artystycznej oraz sprawdzenia niesamowitych umiejętności zawodniczek z całego naszego kraju. Podczas tych sportowych zmagań będzie można obserwować nie tylko czystą rywalizację, ale również niesamowicie skomponowane układy taneczne, efektowne pokazy z użyciem przyborów gimnastycznych oraz fascynujące prezentacje duetów i trio. Każdy kto zdecyduje się na udział w tym wydarzeniu, będzie mógł czerpać pełnymi garściami z emocji jakie dostarcza turniej organizowany z takim zaangażowaniem przez FGA Świebodzice.

W przypadku osób, które nie będą w stanie być na miejscu, przewidziano transmisję online. Do udziału w turnieju zapraszamy każdego, a udział w nim jest bezpłatny – informuje Urząd Miasta Świebodzice.